Pri prevažanju tovora imamo običajno v mislih prevozna sredstva, ki se za to uporabljajo. Res je ravno organizacija prevozov velik zalogaj za tiste, ki načrtujejo logistiko podjetja, ni pa to edina naloga, ki si zasluži posebne pozornosti. Nič manj pomembni niso nekateri drugi opravki, ki v končni fazi odločajo o tem, v kakšnem stanju bo tovor prispel na cilj in kako zadovoljni bodo z njim prejemnimi oziroma naposled končni uporabniki. V poštev pride kar nekaj postopkov.
Med najpomembnejše se gotovo uvršča foliranje¸ ki je izjemnega pomena za zaščito raznovrstnega tovora na paletah. Gre za ovijanje v folijo, ki izpolnjuje več nalog. V prvi vrsti služi seveda osnovni zaščiti tovora pred neugodnimi dejavniki okolja, recimo pred umazanijo, prahom, vlago in podobnimi vsiljivci. Poleg tega pa foliranje služi tudi stabilizaciji tovora na paleti, celoten tovor je namreč lepo zapakiran in stoji skupaj, lažje ga je prevažati naokoli in se ne bo razsul, tudi če gre za večje število manjših izdelkov. Foliranje se opravlja pri prevozu in skladiščenju tovora, večinoma kar strojno z ovijalkami, lahko pa tudi ročno s folijami.
Poleg tega je pomembno, da nad tovorom v vsakem trenutku ohranimo popoln nadzor. V poštev pride še etiketiranje, ki ni namenjeno le označevanju izdelkov v končni fazi dostave za prodajo ali uporabo. Tudi pri prevozih in skladiščenju je etiketiranje izrednega pomena, saj omogoča enostavno iskanje tovora. Že takoj namreč razvidna etiketa sporoča, za kakšen tovor gre, od kod prihaja in kam je namenjen. Gotovo gre za pomembno opravilo pri celoviti obdelavi tovora, ki cel proces močno poenostavi. Etiketiranje je seveda odvisno od praks prevoznika oziroma od drugih uveljavljenih navad, gotovo pa ključno pripomore pri učinkovitem opravljanju osnovnih nalog na tem področju. Spet se tudi to delo v veliki meri opravlja strojno, čeprav seveda ne moremo brez človeške pomoči pri vnosu in oblikovanju podatkov.