Brainobrain je privlačen program, ki je namenjen stimulaciji razvoja otroških možganov. Gre za priljubljeno obšolsko dejavnost, ki je zelo koristna in pomaga tako pri šolskemu delu kot pri splošnem razvoju otroka. Največji poudarek je na stimulaciji možganskih centrov, ki se v tem obdobju otrokovega odraščanja nekoliko redkeje uporabljajo, tako pa naloge spodbujajo celosten razvoj možganov in seveda napredovanje miselnih sposobnosti otroka.
Brainobrain naloge niso klasične naloge, kot bi jih pričakovali v šolskih klopeh, temveč so zastavljene v obliki zanimivih izzivov in s pomočjo uporabnih pripomočkov. Eno učinkovito orodje je otroški abakus, ki pomaga pri računanju, predvsem pa izračune iz abstraktnega matematičnega sveta prestavi v resničnost in nato v domišljijo otroka, ki bo s številkami in operacijami lažje upravljal na ta način. Ključna komponenta teh nalog je metoda VAK, ki združuje aktivnost različnih čutil pri reševanju nalog. Gre za še eno pomembno tehniko, ki služi doseganju aktivnosti v različnih možganskih centrih.
Metoda VAK hkrati stimulira različna čutila in možgane celovito zaposli, tako da se ustvarijo možganske povezave, ki jih sicer ne bi mogli doseči. Hkrati se spodbujajo vizualni, avditorni in kinestetični sistem, kar ni zgolj koristno za celosten razvoj možganov, temveč tudi zanimivo in zabavno za otroka. Na ta način je metoda VAK kot nalašč za uporabo v tovrstnih vajah.
Seveda pa Brainobrain naloge vključujejo še mnoge druge pristope, nenazadnje se stopnjujejo po stopnjah in vodijo do vedno bolj zahtevnih izzivov. Tako omogočajo postopno utrjevanje osvojenih spretnosti, hkrati pa stalno stimulacijo možganov, ki se soočajo z vedno novimi izzivi. Ravno to je potrebno za učinkovito spodbujanje celostnega razvoja možganov, saj je treba otroke zaposliti na način, ki jih najbolj angažira pri reševanju različnih problemov. Brainobrain naloge so posebej sestavljene prav s tem namenom in ponujajo najboljše rezultate, zato so smiselna izbira koristne obšolske dejavnosti.