Različne protivetrne zaščite se vse pogosteje uporabljajo predvsem na objektih pri katerih želimo preprečiti ali omejiti gibanje vetra in s tem tudi vnosa različnih smeti. Med najbolj preprostimi tovrstnimi sistemi so protivetrne mreže, ki še posebej pridejo prav v gospodarskih poslopjih, hlevih, senikih ali skednjih, ki so namenjeni spravilu orodja. Mreže so na voljo v različnih dimenzijah in omogočajo različne sisteme namestitve, med katerimi je rolo sistem še posebej priročen za uporabo.
Protivetrne mreže so izdelane iz sintetičnih poliestrskih vlaken, ki so prevlečena s PVC in so različno pletene. Če imajo širša vlakna in večje luknjice med vlakni, to običajno pomeni, da so močnejše, hkrati pa so tudi manj podvržene umazaniji in njenem nabiranju na mreži. Pomembno je vedeti, da različna gostota pletenja protivetrnih mrež, pomeni tudi različno propustnost za svetlobo. Bolj kot so gosto pletene, manjša je propustnost za svetlobo.
PVC lamele imajo pomembno ločevalno funkcijo med posameznimi prostori
Kadar želimo, večje prostore med seboj pregraditi ali pa le preprečiti prepih, so najboljša rešitev PVC lamele, kjer brez gradbenih posegov ustrezno preuredimo prostor. Izdelane so iz vertikalno narezanih PVC trakov oziroma lamel, ki se med seboj prekrivajo in so pritrjene na posebne nosilne letve, zaradi česar je njihova namestitev zelo enostavna. Najpogosteje so prozorne, tako da še vedno dajejo občutek velikega prostora in na ta način maksimalno prepuščajo svetlobo.
PVC lamele se uporabljajo ali za osebne ali za industrijske prehode. Bistvena razlika je v višini lamelnega sistema, saj PVC lamele za industrijske prehode omogoča prehode do višine 4 metrov, medtem ko se za osebne prehode pretežno uporabljajo lamelni sistemi do višine 250 metrov. Ne glede na to, katerega izberemo, imajo PVC lamele pomembno ločevalno funkcijo med dvema prostoroma, oddelkoma ali pa na primer med proizvodnjo in skladiščem, prav tako pa ščitijo prostor od drugih vplivov.