Pri izbiri ogrevalnega sistema imamo pred seboj kar nekaj odločitev, ki lahko močno vplivajo na končni rezultat. Nekatere odločitve pa ne naredijo tako velike razlike, saj gre le za izbiro med tistimi možnostmi, ki se bodo v vsakem primeru dobro obnesle. Ker lahko močno vplivamo na delo in stroške, pa tudi na končno izkušnjo, se je vsekakor pametno tem odločitvam pozorno posvetiti. Toplovodni sistemi zahtevajo nekaj več pozornosti, a ponujajo tudi več možnosti za odličen izkoristek – navsezadnje ponuja talno gretje v kombinaciji z nizkotemperaturno toplotno črpalko idealno opcijo za minimalne stroške ogrevanja na dolgi rok.
Da bi lahko uspešno vzpostavili tak sistem, morajo biti tovrstnemu ogrevanju prilagojene vse komponente, pa tudi sama vodovodna napeljava. Grelna telesa namreč delujejo tako, da prepuščajo vročo vodo, skozi toplotno prevodne materiale pa energijo sevajo v okolico. Primerna vodovodna napeljava je tu ključnega pomena, saj moramo zagotoviti neprekinjen dotok vroče vode in tudi odtok vode, ko ta opravi svojo pot skozi sistem talnega ogrevanja. Če se dela lotimo že pri načrtovanju oziroma gradnji zgradbe, ne bo potrebno opravljati velikih prilagoditev, nekaj več dela pa bo, če bomo želeli talno gretje položiti naknadno, v že končane prostore. V tem primeru namreč ni nujno, da bo vodovodna napeljava dopuščala elegantno vgradnjo, zelo verjetno je, da bo treba v veliki meri prilagoditi obstoječe inštalacije, kar lahko pomeni veliko dela in znatne stroške.
Vodovodna napeljava se sicer lahko uredi tudi bolj ali manj elegantno kar nadometno, če nimamo ustreznih priključkov za talno gretje. To je posebej posrečena rešitev v primeru, da načrtujemo kakšne večje renovacije oziroma popolno prenovo ogrevalnega sistema oziroma vgradnjo novih naprav za ogrevanje vode. V tem primeru lahko pripravimo dober načrt in vzpostavimo ogrevalni sistem, ki pri vgradnji ne bo povzročil veliko dela ali stroškov, bo pa pri uporabi povsem prepričal tudi zahtevnejše uporabnike.