Talno gretje je priljubljena opcija za ogrevanje stanovanjskih prostorov, saj prinaša prav poseben občutek v ogrevanih prostorih, da ne omenjamo drugih prednosti, ki naredijo takšno ogrevanje zelo priljubljeno alternativo drugim opcijam. Je pa pametno nekaj pozornosti nameniti vgradnji takšnega sistema, ki se potencialno lahko zaplete.
Toplovodni sistem
Pri vgradnji talnega ogrevanja na toplo vodo igra pomembno vlogo vodovodna instalacija. Grelne elemente je treba namreč povezati z virom energije, za povezavo pa seveda skrbijo vodovodne cevi, ki dovajajo vodo za ogrevanje. Obstoječa vodovodna instalacija je lahko bolj ali manj ustrezna za vgradnjo sistema talnega ogrevanja – lahko da so prostori zelo učinkovito povezani s toplovodnim omrežjem, možno pa je tudi, da ustreznih cevi sploh ni, torej bi morali sistem oblikovati na novo. V kakšnem stanju je obstoječa vodovodna instalacija je seveda odvisno predvsem od tega, ali se lotevamo gradnje nove stavbe, ali pa bi želeli nov ogrevalni sistem vgraditi v obstoječo zgradbo. Če so prostori že končani, pa je enostavnost vgradnje odvisna od tega, kakšen sistem ogrevanja je bil predhodno v uporabi.
Električno talno gretje
Če toplovodni sistem predstavlja prevelike komplikacije, se lahko odločimo za talno ogrevanje na elektriko, ki odpravi mnoge težave, povezane s toplovodnim omrežjem. Vodovodna instalacija v tem primeru sploh ne predstavlja nikakršnih težav, saj je ne potrebujemo – namesto toplovodnih cevi bo treba poiskati električno omrežje, kar pa je v večini primerov bistveno manjši izziv. Nekaj je sicer tudi v tem primeru odvisno od izbranega sistema, a načeloma so električni sistemi povsem enostavni za vgradnjo.
A zgolj povezava z virom energije ni edina težava, na katero naletimo pri vgradnji talnega ogrevanja. Še več težav lahko prinese vgradnja samih grelnih elementov, ki jih je treba seveda namestiti pod pohodno površino prostorov, ki jih bo ogrevalo talno gretje. Tudi to je lahko enostavna naloga, lahko pa velika nevšečnost.